PUTNU VĒROŠANAS VIETAS

Cieceres dabas taka

Dabas taka gar Cieceres upes krastu pašā Saldus centrā. Viegli pieejama un nav nepieciešams nekas papildus, lai vienkārši dotos vērot pilsētas putnus. Ejot augšup pa upi, tālāk pastaigu var noslēgt pie Saldus ezera.

Ir vieglāk fotografēt putnus, jo tie ir pieraduši pie cilvēku klātbūtnes. Var novērot tādas putnu sugas kā pelēkā vārna, abas zvirbuļu sugas, lielā zīlīte, meža pīle, paugurknābja gulbis, lauku balodis u.c.

Noteikti ieteiktu fotografēšanas iesācējiem, bet arī lietpratējam var palaimēties šeit nobildēt kādu citviet grūtāk safotografējamu sugu.


Saldus ezers

Kā jau pie jebkuras dabīgas ūdenskrātuves, šeit ir pietiekami plaša zaļā zona, kur meklēt dziedātājputnus - apkārtnes pļavās, krūmos un arī niedrājā. Arī pašā ezerā var novērot vismaz pāris putnu sugas - cekuldūkuri, paugurknābja gulbi, upes zīriņu, lielo ķīri ...

Fotografēšana šeit vairāk atkarīga no veiksmes, jo putni ar cilvēku jau nedaudz apraduši, bet vietas, kur tos meklēt, ir samērā plašas.

 


Kalnsētas parks

Parks ir tuvu Saldus centram un viegli pieejams jebkuram putnu vērotājam. Šeit atrodams viss parka putnu "komplekts" (žubīte, lielā zīlīte, zilzīlīte, dižraibais un vidējais dzenis, dzilnītis, mizložņa, strazdi) un vēl daudz kas cits. Reti, bet regulāri novērots melnais stārķis, dažkārt ir arī baltais stārķis, kaut kur slēpjas meža pūce ... gan jau vēl kas gaida, lai to atrod.

Fotografēšanai palīdz tas, ka putni jau nedaudz apraduši ar cilvēkiem, kuri regulāri pastaigājas parkā.

 


Cieceres ezers

Ezers ir dziļš, tādēļ nav pārāk bagāts ar putniem, tomēr regulāri pāris putnu sugas šeit uzturās ... tiesa, ezera plašumi ne vienmēr ļauj tās pamanīt. Ezera piekrastes kokos un krūmos vienmēr būs kāds ķauķis vai strazds.

Sabildēt ūdens putnus (cekuldūkuri, gaigalu, meža pīli, lielo ķīri, upes zīriņu u.c), visticamāk, varēsiet vai nu negaidīti tos pārsteidzot tuvu krastam, vai lielā attālumā, tā teikt - fakta konstatācijai. Krastmalas krūmos jau vairāk palīdzēs veiksme un vērīga acs, jo tur var slēpties gaišais, dārza, purva, melngalvas u.c. ķauķi, čuņčiņš, vālodze, melnais meža strazds, sarkanrīklīte, paceplītis, vālodze un daudzas citas putnu sugas ...

 


Sātiņu zivju dīķi

Saldus apkārtnes labākā putnu vērošanas vieta. Samērā liela putnu sugu dažādība, ko ir iespējams novērot visos gadalaikos. Iespējams sastapt gan ūdensputnus, gan dziedātājputnus u.c.

Fotogrāfēšanais grūtības rada lielie plašumi, jo grūti piekļūt putnam pietiekoši tuvu.


Jaunumiem un papildus informācijai sekojiet arī:

Twitterī: www.twitter.com/Ainars13 un www.twitter.com/EsDaru

Facebookā: www.facebook.com/ainars.mankus un www.facebook.com/groups/esdaru/